Ta strona nie byla aktualizowana od 2007 roku. Traktujcie ja jako archiwum.

Góry - planowane wypady

Sylwester 2007: Tatry Zachodnie Tym razem w planie jakieś wędrowanie po Tatrach Zachodnich (o ile pogoda dopisze), jazda na nartach oraz może jakaś wyrypa na ski-tourach :) Mam nadzieję, że w końcu padnie nam Bystra - mam do tej góry wyjątkowego pecha.

jesień 2007: wędrówki z plecakiem Bieszczady lub Gorce, Beskid Sądecki i może kawałek Pienin. W planie głównie zdjęcia i wędrówki jesienne.

sierpnień 2007: wspinaczkowo Szczegółów jeszcze nie ma. Wraz z Mariuszem mamy zamiar w końcu udać się na dłuższy okres w Tatry (dłuższy okres czyli około 5 dni). W planie Hala Gąsienicowa, trochę działań w Morskim Oku i na finał: Ganek lub Żabi Koń.

maj 2007: Majówka w Tatrach Wraz z Agnieszką jedziemy na 9 dni w Tatry. W planach bardzo wiele - na początek rekonesans na Hali Gąsienicowej - tak aby kilka dni później wraz z Mariuszem zrobić Prawe Żebro Skrajnego Granatu lub Filar Staszla na Granatach albo na Zachodniej Zadniego Kościelca dość popularną Setkę :)
Ponadto oczywiście Tatry Zachodnie - może w końcu padnie Bystra lub Jarząbczy. W planie również Czerwone Wierchy; później w zależności od pogody - Tatry Wysokie lub.. nie Tatry Wysokie :) Na koniec najchętniej Dolina Ciężka i obok Zmarzłego Stawu wejście na Wagę a stamtąd na Wysoką i Rysy. Czy się uda..? O tej porze roku to cholernie wątpliwe. No ale choć Dolina Ciężka i panorama i zdjęcia i rekonesanse Ganku.. Mam nadzieję, że zrobimy go z Mariuszem w okolicach Sierpnia :)

zima 2006/2007: Grań Tatr Zachodnich (Poniższy plan niestety się nie udał - za słaba zima, za mało czasu, za denna pogoda... może w przyszłym roku :))

2006-12-14: Taki plan na tą zimę. Pytanie jednak kiedy ta zima..? W chwili gdy piszę ten tekst na zewnątrz 14 stopni powyżej zera, słońce i jedyne co podpowiada, iż to nie późna wiosna to chyba tylko brak liści na drzewach :(
Tak czy inaczej plan jest plan i wypada go wykonać :) Samo stwierdzenie Grań Tatr Zachodnich jest chyba na wyrost bo zacząć mamy zamiar w dolinie Chochołowskiej a skończyć na Tomanowej Przełęczy. Mało ambitnie? Mało czasu - to zdecydowanie nas ogranicza. Choć jeśli się zbierzemy to może skończymy na Kasprowym.
Na razie zaplanowaliśmy sobie to w ten sposób, iż w któryś piątek bierzemy w pracy urlop i się zawijamy do Zakopanego. Powrót w niedzielę wieczór. Więcej póki co planować nie ma sensu. Nie wiemy kto się na to zbierze, kto tylko będzie udwawać a kto po prostu nie da rady ;)
Dla informacji - ta część grani jest istotnie bardzo prosta. Nie obfituje w jakiekolwiek trudności wspinaczkowe - w zasadzie to wspinaczki tam nie ma wogóle.. :) Trudność to pora roku, wysokość, pogoda i przede wszystkim my sami :)

Zainteresowanym polecam lektury relacji z przejścia owej grani. Łatwo je można znaleźć na googlach :) Wyłapałem Wam kilka:


Chętnych oczywiście zapraszam - jednakże warunkiem jest posiadanie trybiku odpowiadającego za poukładanie w głowie oraz posiadanie sprzętu zimowego w postaci raków i czekana.
Klasycznie więcej informacji u mnie na GG#4969969 bądź na e-maili: [email protected]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2006 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na Hali Krupowej: no właśnie - jednak i znów - 07 - 08 stycznia 2006 :) Kilka słów apropo samej imprezy. Tutaj znajdziecie informację na temat organizacji WOŚP na Hali Krupowej: Beskidzka Edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tutaj znów strona główna Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dalej - strona oficjalna schroniska na Hali Krupowej. No i na koniec - informacja na temat organizacji WOŚP na Hali Krupowej.

A teraz na temat naszych planów wyjazdowych. W zależności kto się zgłosi, kto będzie chętny i jak się dogadamy.. planem głównym jest sama Hala Krupowa - wejście na nią, pogranie, pośpiewanie, spanie i zejście. Szlak.. W sobotę koło południa zbieramy się do busa i wedle uznania idziemy albo z Zawoi albo z Krowiarek, albo ze Skawicy - to już się dogada w autobusie / busie. Wcześniej nie ma co się zastanawiać. Oczywiście obowiązkowo wiśniówka, grzaniec w termosie i dobry humor :) Aha - póki co zapowiedzieli się:

  1. docent
  2. JUBI
  3. frogu (a to taki Pan z http://frogu.xhejn.org) i jego ekipa
  4. może Muflon i Ula
Zainteresowanych zapraszam do skrobnięcia kilku słówek na mojego meila albo na GyGy #4969969 =]

A i jeszcze jeden bonus - patrzcie tylko jak nam się ślicznie pogoda szykuje :)

Pogoda nad Zawoją od dziś do soboty

Nawigator
[powrót do góry strony]