Ta strona nie byla aktualizowana od 2007 roku. Traktujcie ja jako archiwum.

Wspinacze chronią Zakrzówek

Wspinacze chronią Zakrzówek Pozwoliłem sobie przekleić tutaj informację z portalu wspinanie.pl dotyczącą listu, który zostanie wysłany do władz Krakowa w celu zapobiegnięcia zamknięcia największego rejonu wspinaczkowego w centrum (prawie) Krakowa powodowanego poprzez mające tam powstać inwestycje. Proszę Was bardzo abyście po przeczytaniu poniższego kliknęli link znajdujący się pod poniższym tekstem opisany jako Popieram tą akcję - chcę złożyć podpis pod listem - zostaniecie wtedy przeniesieni na stronę portalu wspinanie.pl, na której to będziecie mogli złożyć swój podpis.
A co ma powstać na Zakrzówku? Teatr letni, centrum handlowe lub też kolejne osiedle... brr - aż szkoda myśleć. W takim tempie za niedługo utracimy na rzecz kolejnego hipermarketu krakowskie Błonia oraz lasek Wolskiego. Ponadto polecam jeszcze przeczytać ten artykuł - opisano w nim kilka szczegółów dotyczących samej inwestycji i tego co się wokół niej dzieje.


Koleżanki i koledzy,

Istnieje duże ryzyko, że w związku z planowanymi inwestycjami Zakrzówek, największy rejon wspinaczkowy w Krakowie, zostanie zamknięty dla wspinaczy.

Na ścianach Zakrzówka znajduje się kilkadziesiąt historycznych dróg klasycznych i nowszych drytoolowych, nie dajmy tego sobie odebrać!

Serdecznie prosimy o wsparacie naszych działań, które mają na celu zachowanie dostępu do skał na krakowskim Zakrzówku.

Pamiętamy ile dzięki Wam udało się osiągnąć akcjom "Śmigło dla Tatr" i "Wspinanie bez paragrafów". Mamy nadzieję, że teraz też osiągniemy nasz cel.

Naszym pierwszym krokiem będzie wysłanie listu do Prezydenta Miasta Krakowa z Waszymi podpisami.

Z górskimi pozdrowieniami
Prezes KW Kraków
Adam Potoczek

Portal wspinanie.pl
Wojciech Słowakiewicz
Piotr Turkot

Zobacz pismo, które wyślemy do Prezydenta Miasta Krakowa:
Uwaga! Podpisy zbieramy do 12 marca.

Popieram tą akcję - chcę złożyć podpis pod listem